Jak aplikować do szkół z internatem (boarding schools)?

Pomożemy Ci zaaplikować do najlepszych szkół (Eton, Cardiff, Sevenoaks czy Le Rosey). Doradzimy, który program będzie najodpowiedniejszy dla Ciebie (Matura Międzynarodowa IB, A-level, Abitur, Swiss Matura, programy foundation i inne) i wspólnie wybierzemy placówkę, w której będziesz mógł realizować tą ścieżkę edukacyjną.

TYPOWY PROCES APLIKACJI KROK PO KROKU (może się nieznacznie różnić w zależności od wymagań szkoły)

1. Kontakt z nami w celu umówienia się na konsultację.

2. Spotkanie z konsultantem EiE w celu ustalenia preferencji i potrzeb ucznia. Na spotkaniu mile widziani są także rodzice, choć na tym etapie nie jest to koniecznością. Należy przynieść ze sobą świadectwa szkolne z dwóch ostatnich lat. Podczas rozmowy ustalimy poziom znajomości języka obcego. Jeśli posiadasz certyfikat językowy, weź go na spotkanie, jeśli nie ustalimy dodatkowy termin testu językowego.
Koszt pierwszej konsultacji to 200 PLN, kolejne spotkania będą bezpłatne. W przypadku wyjazdu do szkoły za granicę całkowity koszt obsługi aplikacji i ewentualnej pomocy w organizacji podróży wyniesie 1000 PLN (płatne przed wyjazdem).

3. W trakcie spotkania lub w ciągu dwóch dni roboczych (w przypadku nietypowych wymagań ucznia) po spotkaniu przedstawimy propozycje kliku szkół dopasowanych do oczekiwań kandydata.

4. Po wyborze przez ucznia szkoły, wspólnie wypełnimy formularz aplikacyjny. W przypadku najbardziej renomowanych szkół sugerujemy aplikację do więcej niż jednej placówki. Uczeń może wypełnić formularz samodzielnie, jednak przed wysłaniem aplikacji, należy pokazać go doradcy EiE w celu sprawdzenia poprawności.

5. Wiele szkół już na tym etapie wymaga wpłaty depozytu. Jeżeli uczeń nie zostanie przyjęty, pełna kwota depozytu zostanie zwrócona. Wszelkie opłaty do szkół uiszczane są bezpośrednio na konto szkoły.

6. Po wstępnej akceptacji kandydata przez szkołę ustalamy termin rozmowy kwalifikacyjnej z przedstawicielem szkoły. Część szkół dopuszcza rozmowy na Skype, jednak sugerujemy wizytę w szkole, aby na własne oczy zobaczyć miejsce, w którym spędzi się najbliższe lata swojego życia.
Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle luźna pogawędka mająca na celu sprawdzić motywację ucznia do nauki i po prostu go poznać. Bywa jednak, że uczeń musi napisać test np. z matematyki. O ewentualnych testach poinformujemy na kilka dni po wysłaniu formularza aplikacyjnego do szkoły.

7. Po przyjęciu do szkoły uczeń otrzymuje oficjalny list akceptacyjny.

8. Jeśli uczeń chce przed rozpoczęciem roku szkolnego przygotować się do nauki w nowym systemie edukacyjnym i przebywania w międzynarodowym środowisku, istnieje możliwość wyjazdu na letni kurs przygotowujący (zwykle trwa 2 do 4 tygodni).